Cem KEÇE
Language: Türkçe English
ARAMA
SOSYAL MEDYA

Cem KEÇE'nin makaleleri ve en son yazıları mail adresine otomatik gelsin istiyorsanız. Aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazınız.

E-Posta Adresi:


Seks Doktoru Evlilik ve İlişki Doktoru

Eşim cinsel ilişkiden korkuyor

Soru Soran Kişi
Okunma: 843

Evleneli 3 ay oldu. Ama hala eşimle cinsel ilişkiye giremedik. O an geldiğinde eşim korkuyor, kasılıyor ve beni üzerinden atıyor. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Ailelerimize konuyu anlatamadık. Herkes bir sorunumuz yok zannediyor. Lütfen bize yol gösterin. M.T. / Bursa
Dr. Cem KEÇE Vajinismus, kadınlarda görülen psikolojik kökenli cinsel bir hastalıktır. Başta vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması olmak üzere tüm vücutta meydana gelen bir kasılma, cinsel birleşmenin acı ve ağrıya sebep olacağına dair endişe ve korkudan dolayı cinsel birleşmenin hiç gerçekleşememesi şeklinde tanımlanabilir. Ayrıca eşiniz kasılmayı ve sizi üzerinden atmayı isteyerek yapmaz, bu sizi sevmediğini ve istemediğini göstermez. Hastalığın tedavi süreci oldukça basittir. Evlilikte önemli bir sorun oluşturan vajinismus için, en kısa zamanda bir cinsel terapiste eşinizle başvurmanızı ve cinsel terapi almanızı önereceğim.
Arkadaşına Gönder

* Aşağıdaki yorum bölümü sadece bu Soruya yorum yazabilmeniz içindir, lütfen aşağıdaki formdan sorularınızı göndermeyiniz. Aşağıdaki formdan gönderilecek sorularınız yanıtlanmayacaktır. Soru Sormak için lütfen tıklayınız.

Diğer Vajinismus Soru Cevapları

Bursa Psikolog Bursa Cinsel Terapi Aile Danışmanlığı Bursa Psikolog